Wypalanie – medale z drewna dla najmłodszych

 

Radości ze zwycięstwa towarzyszą duże emocje niezależnie od tego, czy jesteśmy osobą dorosłą czy dzieckiem. Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalną ofertę medali drewnianych, które przygotowujemy z wykorzystaniem technologii wypalania. To pozwala nam stworzyć efektowne odznaczenia, które dla dziecka są pamiątką na całe życie, przypominając mu o sukcesie, które odniósł ciężką pracą.

Wypalanie to metoda polegająca na miejscowym zwęglaniu drewna, w efekcie którego uzyskujemy pożądany wzór. Każdy taki rysunek składa się z drewna wypalonego, które jest ciemniejsze i z jaśniejszego naturalnego drewna. To technika popularna wśród producentów mebli i pamiątek regionalnych.  Wypalanie wykonuje się z wykorzystaniem specjalnej lampy lub palnika, metalowego walca, igły, a także techniką laserową. Wykonujemy wypalanie miejscowe, jak też w sposób ciągły. Wypalona drewniana powierzchnia jest następnie poddawana procesowi szlifowania. Wypalanie może odbywać się ponadto z wykorzystaniem specjalnej prasy. Polega ono na stworzeniu wzoru za pomocą specjalnej matrycy rozgrzanej do temperatury 2500C. Aby uzyskać pożądany wzór, należy docisnąć matrycę do drewna. Stosując gorące walce, temperatura osiąga nawet 3000C. Ze względu na dużą popularność wypalania laserem, które cechuje się dużą precyzją, stosujemy także tę metodą.

Medale można dodatkowo pokryć farbą, a więc nadać im dowolny kolor. Wypalanie jest technologią z wykorzystaniem wysokiej temperatury, dlatego nie w każdym z przypadków będzie można połączyć ją z procesem malowania. Nasi eksperci doradzą i udzielą wskazówek w celu dokonania najlepszej metody produkcji medalu, a także jej wykończenia. Naszym wspólnym celem jest uzyskanie medali trwałych, odpornych na uszkodzenia i oczywiście o dużych walorach estetycznych. Z tego powodu zawsze stosujemy tylko te techniki i metody, które można ze sobą łączyć i nie wpływają niekorzystnie na efekt końcowy naszej pracy.