Produkcja medali i statuetek

Po potwierdzeniu płatności rozpoczyna się produkcja medali. Dokładamy wszelkich starań, aby zostały one wykonane w możliwie jak najkrótszym czasie, jednak naszym priorytetem jest wysoka jakość naszych wyrobów. Zapewniamy klienta o trwałości, wysokim stopniu estetyki i wytrzymałości produktu i zawsze dotrzymujemy słowa. Od klienta oczekujemy wyrozumiałości i zrozumienia, pewnych procesów nie możemy przyśpieszyć. O czasie realizacji zawsze informujemy wcześniej, aby klient wiedział, kiedy otrzyma od nas zamówienie. Na początku współpracy prosimy o podanie terminu, w którym chciałbyś mieć już gotowy produkt. Dla nas jest to jedno z wytycznych, do którego staramy się dostosować, niekiedy jest to jednak związane z wyższą ceną.

Produkcja medali – technologie, metody, czas i koszt – zależy od zastosowanego materiału. Najszybciej wykonujemy medale szklane, ich czas produkcji wynosi 2 dni. Analogicznie jest w przypadku medali stalowych, których jedną z większych zalet jest krótki czas produkcji. Więcej czasu poświęcamy medalom tłoczonym i odlewanym. Wymagają większego nakładu pracy, jak też ich produkcja składa się z większej ilości etapów. Medale odlewane powstają w 5-10 dni, medale tłoczone nawet w 20 dni. Efekt końcowy wynagradza jednak długie oczekiwanie, klient musi jednak być świadomy, że nie otrzyma tych medali w przeciągu 2-3 dni, jak medale szklane czy stalowe.

W produkcji medali wykorzystujemy szeroką paletę technologii. Odlewamy, tłoczymy, malujemy z wykorzystaniem emalii i farby akrylowej, medale poddajemy procesowi galwanizacji i szlifujemy. Medale z nadrukiem powstają z wykorzystaniem technologii LuxorJet. Nieustannie się rozwijamy i doskonalimy nie tylko naszą ofertę, ale cały proces produkcji. Usprawniamy pracę na każdym z jej etapów, korzystamy z nowych maszyn oraz narzędzi, a nasi pracownicy to artyści z doświadczeniem i wiedzą, dla których nie ma projektów nie do wykonania.

Zamów bezpłatną wycenę i projekt, a my wykonamy dla Ciebie indywidualny medal lub statuetkę.