Projektowanie medali

 

Jako producent medali nasza firma musi nie tylko posiadać wiedzę na temat procesu produkcji i technologii z tym związanej, ale również powinna mieć szeroką wiedzę dotyczącą projektowania medali oraz programów graficznych, które pozwalają nam na atrakcyjną wizualizację projektu. Projektowanie jest pierwszym etapem produkcji. Wykonujemy bezpłatny projekt dla klienta, który następnie jest przez niego akceptowany, dopiero możemy przejść do produkcji medali.

 

Projekt wykonywany został w technologii modelowania komputerowego 3D. Model medalu jest „budowany” na ekranie komputera, dzięki czemu otrzymujemy gotowy szkielet finalnego produktu. Grafika 3D opisuje wirtualny świat w trzech wymiarach. Możemy więc uzyskać obraz, który następnie zobaczymy z każdej perspektywy. Dzięki temu klient nie musi sobie wyobrażać produktu, który dla niego wykonamy, a go zobaczyć w takiej formie, jakiej od nas go otrzyma.

 

Projektowanie odbywa się w dwóch etapach:

1.       Wstępna wizualizacja w Corelu – Corel jest programem wykorzystywanym do tworzenia grafiki 2D i 3D. To inteligentne narzędzie stosowane w zaawansowanych projektach graficznych. Pozwala nam stworzyć grafikę wektorową, która opisana jest za pomocą wzorów matematycznych. To oznacza, że cały projekt bazuje przede wszystkim na geometrycznych figurach. Inni korzystają z programu do projektowania ulotek, koszulek, plakatów i folderów, my z jego pomocą wykonujemy projekty medali i statuetek.

2.       Projekt odlewu medalu w AutoCad – projektowanie ma również swój drugi etap. Po wstępnej wizualizacji wykonujemy projekt odlewu medalu z wykorzystaniem programu AutoCad. Jest on powszechnie stosowany przez inżynierów, architektów, projektantów wnętrz i konstruktorów. My również jesteśmy projektantami i konstruktorami, dlatego stawiamy na intuicyjne narzędzia i programy.

 

Projektowanie stanowi ważny element współpracy zarówno z punktu widzenia naszej firmy, jak też naszego klienta. Technologia modelowania komputerowego 3D pozwala nam podzielić się z naszymi klientami tym, co jesteśmy w stanie dla niego przygotować. Nie tylko pobudzamy wyobraźnię, ale przede wszystkim pokazujemy rzeczywistość w wirtualny sposób.