Malowanie – medale odlewane w kolorze

Brąz, srebro i złoto stanowią standardowe kolory medali, które są szczególnie często zamawiane przez naszych klientów. Aby spełnić oczekiwania wszystkich naszych klientów, proponujemy również medale malowane, które są wykonane z wykorzystaniem emalii oraz farby akrylowej. Malowanie jest procesem, który stosujemy przy okazji medali z pleksi, drewna i medali odlewanych. Mamy możliwość nadania im dowolnego koloru i tym samym stworzenia unikalnych i oryginalnych produktów.

Pierwszą naszą propozycją są medale malowane z wykorzystaniem farby akrylowej. Malowanie wykonujemy w krótkim czasie, a finalny produkt cechuje się niską ceną. Farba akrylowa jest pozbawiona zapachu, a także jest przyjazna dla środowiska, jest jednak bardziej narażona na zabrudzenia. Do ich rozcieńczania nie potrzebne jest stosowanie rozpuszczalnika, a powłoka jest elastyczna i mocna. Jest to ekonomiczna alternatywa dla emalii, ponieważ pomimo wysokich walorów estetycznych, nie należy to najtrwalszych i wraz z upływem czasu kolory blakną.

Drugą metodą jest malowanie medali emalią. Tworzy ona powłokę odporną na wpływ czynników atmosferycznych, która cechuje się gładką, błyszczącą bądź satynową powierzchnią. Jest powszechnie stosowana do malowania drewna i metali. Technika emaliowana rozpowszechniła się już w czasach średniowiecza. Początkowo polegała ona na nanoszeniu past lub proszków mineralnych oraz wypalaniu powłok w wysokiej temperaturze. Dostrzeżono, że powłoka zabezpieczona w ten sposób jest niezwykle odporna na wpływ czynników zewnętrznych oraz wyróżnia się wysokim stopniem połysku. Medale pokryte emalią również wypalamy w piecu przy bardzo wysokiej temperaturze, otrzymując w ten sposób produkt o doskonałej trwałości i walorach estetycznych.

Medale malowane mogą zostać pokryte na dowolny kolor. Realizujemy bardzo kreatywne projekty z wykorzystaniem zarówno farby akrylowej, jak również emalii z uwzględnieniem oczekiwań klienta. W obu przypadkach dokładamy wszelkich starań, aby malowanie było precyzyjne, dokładne i estetyczne.