Medale wojskowe za szczególne zasługi i osiągnięcia

 

Medale wojskowe są honorowym wyróżnieniem posiadającym stosowny znak lub symbol nawiązujący do wojska oraz obronności. Są przyznawane szczególnym osobom za wybitne osiągnięcia i zasługi, jako oznaka odwagi, męstwa i poświęcenia. Oficjalne medale wojskowe nadają organy władzy państwa, są powodem do dumy, to wyróżnienie, które nie przysługuje każdemu.

Wśród naszych propozycji nie mogło więc zabraknąć wojskowych medali. To one wraz z medalami sportowymi należą do tych najpopularniejszych. Mają jednak inny charakter i różnią się od tych przyznawanych sportowcom. Ich wzornictwo nawiązuje do wydarzeń historycznych, umieszcza się na nich takie symbole, jak gwiazda czy krzyż, jak też mogą być w tych kształtach – kształcie krzyża lub gwiazdy. Medale wojskowe są wykonywane z wielką starannością. Ze względu na ich szczególny charakter polecamy medale odlewane i tłoczone. Odlewane wykonujemy z wykorzystaniem takich metali, jak aluminium i cynk, tłoczone z tombaku, miedzi, srebra, cynku, ze stopu cynku z aluminium lub mieszanki aluminium z miedzią. Mogą być malowane na dowolny kolor i galwanizowane. Ponadto każdy egzemplarz jest precyzyjnie polerowany, aby nadać powierzchni blasku.

Medale wojskowe ze względu na technikę wykonania mogą mieć bardzo skomplikowane wzory. Odlewanie i tłoczenie pozwalają na odwzorowanie najmniejszych szczegółów z dużą dokładnością. Są to medale odporne na wpływ czynników zewnętrznych, wytrzymałe i trwałe. Aby nadać im jeszcze bardziej prestiżowego charakteru, wybierz do nich wstążkę w odpowiednim kolorze. Przy patriotycznych wydarzeniach najlepiej sprawdzi się wstążka biało-czerwona. Chcąc wręczyć medal zasłużonym osobom, zadbaj również o jego odpowiednio eleganckie opakowanie. W naszym sklepie dostępne są etui w różnych wzorach, w których medal prezentuje się bardzo stylowo.

Tańszą alternatywą dla medali odlewanych i tłoczonych są medale ze szkła, którym możemy nadać wojskowy charakter poprzez naniesienie na nie odpowiedniego grawera.