Polerowanie dla gładkości i połysku

 

Medal, który lśni i jest pełen blasku, prezentuje się szczególnie efektownie. Chcąc uzyskać taki efekt, konieczne jest polerowanie jego powierzchni. Jest to wykańczająca obróbka mająca na celu uzyskanie gładkiej i połyskującej powierzchni medalu. Wykorzystuje się do tego miękkie filcowe tarcze i materiały ścierne tj. pasty polerskie, a także metody elektrochemiczne. Najlepsze efekty uzyskuje się poprzez ręczne polerowanie, to metoda najbardziej precyzyjna, która pozwala na dostrzeżenie najmniejszych miejsc wymagających szczególnego wypolerowania.

Do polerowania wykorzystuje się ponadto maszyny szlifierskie pozwalające na uzyskanie gładkiej, połyskującej powierzchni po dwóch stronach medalu. Czy wiesz, iż dzięki polerowaniu możemy uzyskać efekt lustrzanego błysku? Metody polerowania dopasowujemy do rodzaju materiału, z jakiego został wykonany medal. To bardzo istotne, ponieważ każdy z nich wymaga zastosowania innego dodatkowego preparatu. Przykładowo w przypadku aluminiowych powierzchni stosuje się dodatkowe środki do czyszczenia aluminium w celu wyeliminowania utleniania i wyczyszczenia powierzchni. Ze względu na dużą lekkość tego metalu nie wymaga on intensywnego polerowania.

Polerowanie chromu musi zostać przeprowadzone w inny sposób, ponieważ jest to metal, który wykazuje skłonność do rdzewienia, dlatego stosujemy specjalne środki przeznaczone do tego metalu w celu zabezpieczenia powierzchni przed tym procesem.

Polerowanie odbywa się u nas z wielką precyzją. To w dużym stopniu od niego zależy efekt wizualny medalu, dlatego poświęcamy mu stosunkowo dużo czasu. Jest to ostatni etap produkcji, wykończenie gotowego produktu, po którym wysyłany jest on do klienta.

Polerowanie jest procesem, dzięki któremu możemy uzyskać idealną gładkość powierzchni medalu. Ponadto to dzięki niemu medal pięknie błyszczy i efektownie lśni. Jesteśmy przekonani, iż nasze starania przyczynią się do jeszcze większego zadowolenia i radości osób, na których szyjach zawisną wykonane oraz wypolerowane przez nas medale